2022-10-07

Jēkabpils Tautas teātris

Lai kādos laikos dzīvotu – mīlestības, sirdsēstu, pārpratumu netrūkst nekad – ne veciem, ne jauniem. Jāņa Jaunsudrabiņa komēdijas “Ezermaļu krokodils” sižets ir gaužām vienkāršs, pat sirsnīgs. Darbība notiek lauku sētā, kur tīri labi sadzīvotu abas kaimiņu saimes – Ezermaļi un Malumi –, ja vien lugas galvenajai varonei – Ezermaļu saimniecei – nebūtu tik nešpetna daba. Tās dēļ viņa ir iesaukta par Ezermaļu krokodilu. Neskatoties uz ģimeņu kašķi, abi kaimiņu jaunieši mīl viens otru, slepus satiekas gan Rīgā, gan savās tēva mājās. Visos pārpratumos un izdarībās iesaistās arī saimes ļaudis. Beigās visi pārpratumi atrisinās. Arī Ezermaļu saimniece, dabūjusi pamatīgu mācību, izrādās ir gana sirsnīga un labestīga.

Režisore: Inta Ūbele
Lomās: Ilze Eglīte, Aivars Eglītis, Kārlis Ozols, Inita Zarkeviča, Maija Veide, Aija Kusiņa, Edgars Melderis, Dace Kamiševa, Jānis Saliņš, Egita Galiņa, Silva Gavare, Daiga Zarkeviča kā izrādes vadītāja un suflieris.
Gaismu mākslinieks: Ilmārs Mārāns
Scenogrāfija: Ints Sedlenieks
Tērpu māksliniece Ināra Apele

Teātris Jēkabpilī ir ar senām tradīcijām – te izsenis ir bijušas vairākas teātra drāmas kopas, un strādājuši profesionāli režisori. Jēkabpils Tautas teātris ieņem nozīmīgu vietu gan pilsētas, gan valsts kultūras dzīvē, repertuārā piedāvājot gan latviešu, gan ārzemju dramaturģiju dažādās formās un žanros. Teātra trupā darbojas 20 aktieri, vecumā no 17 līdz pat 75 gadiem. Kopš 1990. gada teātra režisore ir Inta Ūbele. Jēkabpils Tautas teātris ir starptautisku festivālu – Dānijā, Polijā, Lietuvā, Grieķijā un Anglijā – dalībnieks un laureāts. A. Alunāns ir teicis, ka “teātris ir spieģelis, kurā mēs paši sevi saredzam”, un kam piekrītam par visiem simts!

Izrādes apmeklējums ir bez maksas.
Pie ieejas būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments un derīgs Covid-19 sertifikāts. Lūdzam ierasties laicīgi.