2022-10-07

Jauniešu teātris “Eksperiments”

Izrāde “Ak, sieviete” ir par dažādiem stāvokļiem, kurus mēdz izdzīvot sieviete. Tai nav klasiskas dramaturģijas, tā ir kā spēle – rotaļa, kur atļaujamies apspēlēt stereotipus un aizspriedumus par sievietēm. Tās ir situācijas un ainas, ko piedāvā glancēti žurnāli, kur katrā lapaspusē tiek rakstīts jau par citu svarīgu tēmu, piedāvājot dažādus risinājumus viena raksta amplitūdā. Šajā izrādē pārkāpsim robežas un ļausimies pasmieties, vienlaikus uzdodot jautājumus – kas es esmu, kāpēc es tā rīkojos?

Režisore: Dace Umbraško
Lomās: Lauma Purmale, Megija Parfilova, Linda Saviete, Linda Aušte, Kristiana Magreca, Sabīne Upeniece-Pika, Evelīna Lankovska, Austra Purviņa.
Gaismu mākslinieks: Didzis Bērziņš

Jauniešu teātris “Eksperiments” tika izveidots 2013. gadā. Katru gadu kolektīvam pievienojas kāds jauns dalībnieks, lielākoties no jauniešiem, kas jau spēlējuši pie režisores skolas laikā. Teātra studijā “Eksperiments” tiek iestudētas pašu veidotas izrādes un performance, kā arī Viljama Šekspīra lugas. Bieži sastopami kultūras nama pasākumos, pilsētas pasākumos un arī dažādos starptautiskos notikumos un festivālos.

Izrādes apmeklējums ir bez maksas.
Pie ieejas būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments un derīgs Covid-19 sertifikāts. Lūdzam ierasties laicīgi.